ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W LICEUM DLA DOROSŁYCH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO ( FORMA ZAOCZNA) :

ZASADY ZALICZENIA SEMESTRU:

1. Obowiązkowe uczestniczenie w zajęciach lekcyjnych – co najmniej 50 % obecności w każdym miesiącu i łącznie w semestrze co najmniej 50% na lekcjach każdego przedmiotu

2. Jeśli nieobecności słuchacza ogólnie przekroczą 50 % to zostanie on skreślony z listy słuchaczy danego semestru.

3. Obowiązkowe oddawanie prac kontrolnych, z każdego przedmiotu do rąk własnych danego nauczyciela w wyznaczonych terminach.

4. Dopuszczenie do egzaminów semestralnych następuje po realizacji pkt 1 i 3.

5. Egzaminy semestralne w formie ustnej będą przeprowadzane na ostatnich zajęciach z danego przedmiotu – każdy słuchacz przychodzi na egzamin z indeksem w celu wpisania ocen z egzaminów. Termin egzaminów pisemnych ustalany będzie przez nauczyciela (przeważnie na przedostatnich zajęciach)

6. Obowiązują egzaminy w formie pisemnej i ustnej z przedmiotów : język polski język obcy, matematyka.
Egzaminy z pozostałych przedmiotów są wyłącznie w formie ustnej.

W sytuacji nieobecności na egzaminie semestralnym w uzasadnionych i udokumentowanych przypadkach (np. zwolnienie lekarskie) dyrektor szkoły na wniosek słuchacza może wyznaczyć dodatkowy termin egzaminu.

Oceny semestralne zbiera się w indeksie (w szkole dla dorosłych nie ma świadectw ukończenia klasy). W każdym semestrze po zdaniu wszystkich egzaminów (otrzymaniu wszystkich wpisów w indeksie) należy oddać indeks do sekretariatu w celu zaliczenia danego semestru i wpisania na następny.

Słuchacz zapisany na semestr wyższy niż pierwszy zobowiązany jest, w przypadku różnic programowych, zaliczyć przedmiot w formie egzaminu z różnic programowych

Dopuszczalne są egzaminy poprawkowe najwyżej z dwóch przedmiotów.

Dopuszczalne jest powtarzanie tylko jednego semestru w obowiązującym cyklu kształcenia, ale po złożeniu pisemnej prośby o powtarzanie semestru w sekretariacie szkoły.

W CZASIE LEKCJI SŁUCHACZE MAJĄ OBOWIĄZEK
- wypełnienia poleceń nauczyciela
- prowadzenia notatek zgodnie z zaleceniem nauczyciela
- stosowania zasad kultury współżycia wobec nauczyciela i innych słuchaczy
- wyciszenia i nieużywania telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych

ZASADY SKREŚLENIA Z LISTY SŁUCHACZY
- naruszenie statutu szkoły
- postawa niezgodna z powszechnie panującymi normami etyki i kultury, a w szczególności:
a. kradzież,
b. naruszenie mienia szkoły,
c. zachowania godzące w ochronę zdrowia i życia ludzkiego,
d. posiadanie, używanie narkotyków lub przebywanie pod ich wpływem na terenie szkoły,
e. spożywanie alkoholu lub przebywanie w stanie wskazującym na jego spożycie na terenie szkoły,
f. nieusprawiedliwione, nagminne opuszczanie zajęć szkolnych,
g. naruszenie godności i nietykalności osobistej nauczyciela – funkcjonariusza publicznego,
h. utrudnianie nauczycielowi przeprowadzenia lekcji

Na terenie szkoły nie mogą przebywać osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych.

Nauka w szkole trwa 8 semestrów – 4 lata, w systemie zaocznym ( w piątki i soboty – dwa razy w miesiącu według terminarza zajęć.)

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE: matematyka i j.angielski

WZÓR STRONY TYTUŁOWEJ PRACY KONTROLNEJ

(forma papierowa)

……………………….