Załączniki:
PlikOpisRozmiarUtworzono
Pobierz plik (Podanie dla słuchaczy LO 2023.pdf)Podanie dla słuchaczy LO 2023.pdf 223 kB2023-02-09

Nabór do LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO DLA DOROSŁYCH jest prowadzony dwa razy w roku,

na semestry :

kolko jesienny - który rozpoczyna się we wrześniu

kolko wiosenny - od lutego.

OBECNIE PRZYJMUJEMY ZAPISY NA SEMSTR JESIENNY trwający od 1 lutego 2024 r.

Liceum Ogólnokształcące – czteroletnie

Nauka w szkole trwa 8 semestrów – 4 lata, w systemie zaocznym ( w piątki i soboty – dwa razy w miesiącu według terminarza zajęć).

Przyjmujemy na semestry I, II, III, VI, V, VI, VII, VIII

Liceum Ogólnokształcące – trzyletnie - zostało wygaszone

Nasze Liceum to propozycja dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków rodzinnych.
W naszej szkole uczą się osoby w różnym wieku, nie tylko słuchacze osiemnastoletni, ale również 40-, 50-, czy 60-ciolatkowie.

Nauka w szkole kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia szkoły średniej i egzaminem maturalnym – nieobowiązkowym.
Do szkoły przyjmowani są słuchacze, którzy mają ukończone 18 lat, a także kończący 18 lat w roku kalendarzowym, w którym są przyjmowani do szkoły.

Do LO dla Dorosłych można przyjąć też osobę, która ukończyła 16 lat, jeżeli osoba ta ma opóźnienie w cyklu kształcenia związane z sytuacja życiową lub zdrowotną uniemożliwiającą lub utrudniającą podjęcie lub kontynuowanie nauki w liceum dla młodzieży.

W przypadku przerwania edukacji w innej szkole istnieje możliwość podjęcia nauki na semestrze programowo wyższym. Na semestr wyższy słuchacz może zostać przyjęty na podstawie odpisu arkusza ocen, przedstawionego wpisu do indeksu lub świadectwa ukończenia klasy programowo niższej.

NA PODSTAWIE ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ LUB SZKOŁY BRANZOWEJ I STOPNIA SŁUCHACZ MOŻE ROZPOCZĄĆ NAUKĘ OD KLASY DRUGIEJ - SEMESTR III

Absolwent SZKOŁY BRANŻOWEJ I STOPNIA - musi mieć w dniu rozpoczęcia zajęć dydaktycznych ukończone 16 lat