Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

  • Direction ul. Wybickiego 3a, Kraków
  • Phone 12 629 85 90

JUŻ DZIŚ MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ NA SEMESTR JESIENNY TRWAJĄCY OD 1 WRZEŚNIA 2024 r.

SEKRETARIAT SZKOŁY POKÓJ NR 5 ( PARTER ) czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00 - 14.00 i w czasie trwania zajęć

Harmonogram zajęć dostępny jest na stronie szkoły pod linkiem: https://szkola.zdz.krakow.pl/strefa-sluchacza/planzajec-lo

ALIOR BANK - nr 12 2490 0005 0000 4600 8916 0476
Nazwa odbiorcy: Zakład Doskonalenia Zawodowego, 31-261 Kraków, ul. Wybickiego 3a
Tytuł przelewu: Imię i Nazwisko, semestr oraz miesiąc za który dokonuje się opłaty
Kwota: 100 zł

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

OBOWIĄZUJĄCE NA TERENIE

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO DLA DOROSŁYCH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KRAKOWIE

W ZWIAZKU Z ZAPOBIEGANEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19

W celu zapewnienia bezpieczeństwa w szkole i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych Zakładu Doskonalenia Zawodowego obowiązują specjalne procedury bezpieczeństwa.

Procedury są zgodne z wytycznymi GIS, MZ i MEN dla szkół.

 

  1. W zajęciach może brać udział słuchacz zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych
  2. W zajęciach nie może uczestniczyć słuchacz objęty kwarantanną lub mieszkający z osobami na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych
  3. Na terenie szkoły słuchacze stosować powinni ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć lub zdezynfekować ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
  4. Na terenie szkoły słuchacze mają obowiązek dystansowania społecznego (przynajmniej 1,5 m), a w obszarach wspólnych np. na korytarzach, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe zasłaniania ust i nosa.
  5. Słuchacze mają obowiązek zasłaniania ust i nosa w sekretariacie szkoły i w pokoju nauczycielskim.
  6. W trakcie lekcji w sali lekcyjnej noszenie maseczek nie jest obowiązkowe.
  7. Uczniowie korzystają na lekcji z własnych podręczników oraz przyborów i nie mogą pożyczać ich innym słuchaczom
  8. Osoby postronne mogą wejść na teren placówki, jedynie w uzasadnionych przypadkach, z zachowaniem wszelkich zasad i procedur bezpieczeństwa sanitarnego w tym zasłaniania nosa i ust oraz po wcześniejszym wpisaniu się na listę znajdującą się na portierni.
  9. W wypadku konieczności kontaktu osób trzecich z sekretariatem szkoły koniecznie jest wcześniejsze umówienie się telefoniczne lub przez pocztę elektroniczną.
  10. Na terenie szkoły między innymi w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych rozmieszczone są plakaty informacyjne oraz instrukcje wskazujące sposoby postępowania: - mycie rąk, użycie płynu dezynfekcyjnego, nakładanie maseczek.
  11. Przy wejściu głównym, na tablicy ogłoszeń wewnątrz budynku umieszczono numery alarmowe, numery telefonów do właściwej stacji epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i organów, z którymi należy się skontaktować w przypadku objawów chorobowych
  12. Każda sala wyposażona jest w środek dezynfekujący.
  13. W szkole wyznaczona jest sala – izolatorium ( pok. nr 4 ) jako pomieszczenie do odizolowania osoby w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u słuchacza lub pracownika szkoły. Sala ta została wyposażona w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący.
  14. Do pracy w szkole przychodzą osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną. Zaleca się aby pracownicy szkoły monitorowali swój stan zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem temperatury ciała.
  15. Nie wolno przychodzić do pracy, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
  16. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy pozostać w domu i telefonicznie powiadomić o tym Dyrekcję szkoły, a następnie skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym szpitala, a w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia zadzwonić na numer 999 lub 112.
  17. Nauczyciel może stosować środki ochrony indywidualnej takie jak przyłbica, maska, a w razie konieczności rękawiczki.
  18. Nauczyciel zobowiązany jest wietrzyć salę lekcyjną co najmniej raz na godzinę.
  19. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły powinni zachować dystans społeczny w każdej przestrzeni szkoły co najmniej 1,5 m.
  20. Nauczyciele zobowiązani są do wyjaśnienia słuchaczom, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują obecnie w szkole.
  21. Zajęcia w danej grupie są organizowane w miarę możliwości w tej samej sali.
  22. Do odwołania zawieszone się wszelkie wspólne wyjścia ze szkoły i wycieczki
  23. Pracownicy wykonujący pracę na terenie szkoły w trakcie trwania pandemii odpowiedzialni są za przestrzeganie zasad BHP, zgodnie z niniejszą procedurą, a także za bezpieczeństwo i higienę powierzonych im sprzętów i narzędzi.
  24. Stoły, stoliki, klamki, uchwyty, wyłączniki światła – każdego dnia są dezynfekowane po zajęciach na bieżąco.
  25. Osoby sprzątające są zobowiązane do zapewnienia bieżącej dezynfekcji toalet. Czynności te powinny być wykonywane według bieżących potrzeb i na koniec dnia
  26. Codziennie odbywać się będzie monitoring prac porządkowych i dezynfekcyjnych.
  27. Zasady postępowania w przypadku podejrzenia choroby u słuchacza lub pracownika szkoły określone są odrębną procedurą (zał. 1 i 2)
  28. W nagłych sytuacjach nie objętych procedurą, nauczyciel może zadzwonić do dyrektora lub wicedyrektora lub poprosić osobę z portierni o pomoc.
  29. We wszelkich sytuacjach wątpliwych, lub gdy zajdzie taka konieczność, dyrektor szkoły będzie stosować się do zaleceń państwowego inspektora sanitarnego przy ustaleniu czy należy wdrożyć dodatkowe procedury.

 

Załącznik 1

 Procedura postępowania w przypadku występowania objawów chorobowych u słuchacza.

  1. Do szkoły przychodzą tylko słuchacze zdrowi - bez objawów chorobowych.
  2. Nie wolno przychodzić do szkoły, jeżeli słuchacz objęty jest kwarantanną lub w domu, w którym mieszka przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
  3. W czasie pobytu słuchacza w szkole, w przypadku zaobserwowania przez nauczyciela lub personel szkoły wystąpienia lub zgłoszenia przez słuchacza niepokojących objawów chorobowych, nauczyciel powiadamia dyrektora szkoły. Słuchacza natychmiast odizolowuje się w osobnym pomieszczeniu – izolatorium, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.
  4. Słuchacz lub na prośbę słuchacza personel szkoły może wezwać osobę, która odbierze go i zawiezie do domu. Słuchacz może udać się do domu sam, z zastrzeżeniem, iż nie powinien przemieszczać się komunikacja publiczną.
  5. W szkole nie podaje się słuchaczom żadnych leków.
  6. Salę, w której przebywał słuchacz, personel szkoły natychmiast wietrzy i gruntownie dezynfekuje.
  1. Słuchaczowi przekazana zostaje informacja o procedurze zgłoszenia podejrzenia zachorowania w stacji sanitarno-epidemiologicznej lub najbliższym oddziale zakaźnym szpitala i dane kontaktowe do tych placówek.
  1. Pomieszczenia w których przebywała osoba zostają niezwłocznie wyłączone z użytkowania i zdezynfekowane.
  1. W przypadku uzyskania informacji o pozytywnym wyniku testu słuchacza na koronawirusa należy ustalić listę osób przebywających w tym samym czasie z osobą zakażoną i ściśle stosować się do zaleceń stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Załącznik 2

Procedura postępowania

w przypadku występowania objawów chorobowych u personelu.

  1. Do pracy w szkole przychodzą osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną. Zaleca się aby pracownicy monitorowali swój stan zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem temperatury ciała.
  2. Nie wolno przychodzić do pracy, jeżeli osoba objęta jest kwarantanną lub w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
  3. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy pozostać w domu i telefonicznie powiadomić o tym dyrekcję szkoły, a następnie skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym szpitala, a w razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia zadzwonić na numer 999 lub 112.
  1. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy w szkole niepokojących objawów, takich jak: gorączka, duszność i inne sugerujące zakażenie koronawirusem, dyrektor niezwłocznie odsuwa go od pracy. Nauczyciel zobowiązany jest wówczas bezwzględnie założyć środki ochrony osobistej ( maski, przyłbica, rękawiczki). Odizolowany zostaje w osobnym pomieszczeniu – izolatorium, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.
  2. Powiadomiona zostaje Powiatowa Stacja Sanitarno-epidemiologiczna w Krakowie zgodnie z obowiązującą procedurą zgłoszenia podejrzenia zachorowania w stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Pracownicy szkoły stosować się będą ściśle do wydawanych przez stację sanitarno-epidemiologiczną instrukcji i poleceń.

  1. Pomieszczenia w których przebywała osoba zostają niezwłocznie wyłączone z użytkowania i zdezynfekowane.
  1. W przypadku uzyskania informacji o pozytywnym wyniku testu pracownika szkoły na koronawirusa należy ustalić listę osób przebywających w tym samym czasie z osobą zakażoną i ściśle stosować się do zaleceń stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Telefony:

Organ prowadzący – tel. 12 629 85 000

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, ul.Prądnicka 76

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie ul. Makuszyńskiego 9 – infolinia 48 222 500 115

Służby medyczne - Kraków, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Szpital Uniwersytecki, ul. Macieja Jakubowskiego 2, tel. 12 400 20 00, 12 400 20 21, 12 400 20 06

Kraków, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, os. Na Skarpie 66, dorośli: 12 622 94 03, 12 622 93 90, 12 622 94 07, dzieci: 12 622 95 03, 12 622 93 44